VİP CALL CENTER'a HOŞ GELDİNİZ

Çağrı merkezi back office nedir

Çağrı Merkezi Back Office Nedir
Yayınlanma Tarihi : 29/Mayıs/2021 | Yazar : Vip Call Center | Görüntülenme : 1860

Müşterilerle etkili şekilde iletişim kurarak onların sorularını yanıtlayan çağrı merkezleri, hizmet sektöründe hem firmalar hem de bireyler için büyük kolaylık oldu. Teknolojik gelişmelerin doğrudan etkisi, arz ve talebin çoğalması gibi nedenlerle de hizmetin kapsamı sürekli genişliyor. Bu bağlamda farklı çağrı merkezi terimleri uygulamaya koyularak, hizmet ve bilgi talebine en iyi şekilde cevap veriliyor. Çağrı merkezi Back Office, günümüzde sık duyulan terimlerden. Özellikle son zamanlarda çoğu iş evden halledildiğinden, Çağrı merkezleri daha çok aranmaya başladı. Çağrı merkezi Back Office nedir? sorusunun cevabı, yaşam şartlarının doğal bir gereği olarak çok araştırılıyor. Back Office hizmetiyle müşteri taleplerinin ilk aramada karşılanamaması durumunda; talebe takip, yönetim ve çözüm şeklinde cevap verilmesi amaçlanmaktadır. 

Çağrı merkezi Back Office nedir? Sorusuna yanıt arayanlara cevap olarak daha ayrıntılı şekilde cevap verecek olursak; müşterilerin taleplerine ilk etapta cevap verilemediğinde, konu araştırılıyor. Uzmanlık gerektiren konularda mesleki eğitimli kişiler tarafından 2. aşamada talep çözüme ulaştırılır. Müşteri tarafından temsilciye iletilen talep ya da şikayetler, her türlü süreç takip edilip yönetilerek çözüme kavuşturulmuş olur. Bu aşamada doğrulama, tamamlama ve veri girişi gibi destekleyici hizmetlerle gereksinimler etkin şekilde çözülür. Back Office bölümü, müşterilerle yüz yüze iletişimde bulunmaz. Arka planda destek personelidir. Bilgi teknolojileri, insan kaynakları ve muhasebe bölümlerinde çalışanlardan kurulan destek bölümüdür de denilebilir. İşlemlerin etkin ve çözüm odaklı şekilde yürütülebilmesi için, hiyerarşik bir düzen içinde çalışılır. 

Çağrı merkezi Back Office nedir? Araştırması yapanlar, hizmetin şirketler için çok faydalı bir hizmet olduğunu görüyor. Müşteri ya da şirketlerle doğrudan muhatap olmadan işleri noktalayan bölüm, taleplere en etkili desteği dolaylı yoldan sağlar. Back Office, ‘’arka ofis’’ şeklinde de nitelendirilmektedir. Farklı departmanlarda çalışan personelden oluşan yapısıyla, ön ofisin çalışmalarını destekler, çözüme kavuşturulması gereken taleplere son kotayı koyar. Satış da dahil olmak üzere müşterilerle iletişim kurmak için kullanılan tüm kaynaklar, Back Office hizmet kapsamındadır. Planlama, envanter, tedarik zinciri, muhasebe, lojistik ve insan kaynakları olmak üzere tüm birimlerin işlevlerini karşılayan yapıdadır.

Bize Ulaşın

size nasıl destek
olacağımızı
bulalım .

İletişim